To Ci się przyda #1 – banki zdjęć

Aparat fotograficzny trzymany w dłoni
Podziel się:

To Ci się przyda… czyli właściwie co?

To Ci się przyda to cykl, w którym będę prezentował narzędzia/strony www/inne rozwiązania mogące Ci się przydać, jeśli działasz w sieci. Przeważnie darmowe, zawsze mega funkcjonalne. Na start – darmowe banki zdjęć.

 

Działasz w sieci? Przydadzą Ci się darmowe banki zdjęć.

Wychodzę z założenia, że jeśli masz możliwość skorzystania z darmowego rozwiązania, zrób to! Jasne, czasem zwyczajnie warto wykupić opcję płatną, bo albo jest milion razy lepsza/ładniejsza/wydajniejsza, albo w wersji darmowej stracisz pierdyliard godzin na użeranie się z reklamami/licencjami/innymi przeszkadzajkami (a wiadomo, że czas to pieniądz, co nie?). To tak tytułem wstępu.

Niezależnie od tego, co robisz w sieci, bardzo możliwe, że Twoje zajęcie wymaga wykorzystania grafik, czy zdjęć. Blok tekstu urozmaicony fajną fotką czyta się duuużo przyjemniej. Skąd brać zdjęcia? Z darmowych banków zdjęć! Poniżej wrzucam ich listę, tak żebyś miał wszystko w jednym miejscu. Co ważne, zawsze, zanim skorzystasz, z któregoś z nich, sprawdź, na jakiej licencji udostępnia zdjęcia. To bardzo istotne, ponieważ niekiedy trzeba podać autora, innym razem link do źródła lub – co też trzeba wziąć pod uwagę – nie wolno ingerować w fotografię.

Najpierw banki, z których sam korzystam:

unsplash.com
gratisography.com
pixabay.com
pexels.com

A tutaj kilka innych, również ciekawych:

search.creativecommons.org
splitshire.com
foodiesfeed.com
nos.twnsnd.co
startupstockphotos.com
kaboompics.com
picjumbo.com
littlevisuals.co
cupcake.nilssonlee.se
pl.freepik.com
foter.com

Baw się dobrze!

 

Podziel się:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x