TCSP #2 – narzędzia do prostej edycji zdjęć

Kolorowe pędzle
Podziel się:

Edytuj zdjęcia bez żadnych kłopotów

Niezależnie od tego, czy jesteś copywriterem, czy po prostu działasz w sieci, z pewnością bardzo często pracujesz z rozmaitymi zdjęciami/grafikami. Skąd brać fotografie pisałem w ostatnim wpisie z cyklu To Ci Się Przyda, dzisiaj kilka słów o darmowych platformach, które pomogą Ci w ich prostej obróbce. Kompresja, kadrowanie, konwertowanie do innego formatu, znak wodny i wiele innych przydatnych opcji. Ok, wiem, że chcecie konkretów, przysłowiowego mięsa, dlatego nie przedłużając, zapraszam do lektury, bo na pewno to Ci się przyda! 😉

Narzędzia do prostej edycji zdjęć

www.iloveimg.com – kompresja, zmiana rozmiaru, kadrowanie i masa innych funkcji. W zasadzie mógłbym na tym skończyć, ale wiem, że nie każdemu odpowiada interfejs, a więc dorzucę jeszcze kilka opcji.

www.kraken.io – wersja darmowa ma postać platformy internetowej. Możesz tutaj optymalizować swoje zdjęcia w kilku trybach. Wygodne narzędzie pozwala importować grafiki m.in. bezpośrednio z dysku Google.

www.punypng.com – bardzo wydajne narzędzie do kompresji zdjęć, np. przed wrzuceniem ich na stronę www.

www.ilovepdf.com – jeśli macie do zrealizowania jakąkolwiek operację związaną z formatem PDF, to istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że tutaj będziecie mogli ją wykonać. Kompresja, nadanie hasła, numeracja, zmiana formatu i wiele więcej.

www.canva.com – platforma, którą kocham miłością szczerą i niezmienną. Można tutaj tworzyć infografiki, przerabiać zdjęcia, opcji jest cała masa. Polecam.

www.pixlr.com – w darmowej wersji masz dostęp do dwóch edytorów, jeden prostszy w obsłudze, drugi oferujący więcej funkcji. Kadrowanie, korekta, filtry, warstwy, maski i inne cuda.

www.pizap.com – ta platforma wyróżnia się jedną, ciekawą funkcjonalnością. W prosty sposób stworzycie tu rozmaite kolaże. Fajna opcja, warto sprawdzić.

www.piktochart.com – infografiki, infografiki, infografiki. Świetna platforma, nic tylko korzystać!

www.fotoflexer.com – tego cuda nie używałem, ale kilku znajomych tak i są naprawdę zadowoleni. Może i Wam podpasuje?

To tyle, myślę, że powyższe platformy w zupełności wystarczą do podstawowej pracy ze zdjęciami, a kilka z nich umożliwia nawet nieco bardziej zaawansowaną zabawę. Dla osób trudniących się tworzeniem tekstów fotografie są z reguły dodatkiem, dlatego nie potrzebujemy rozbudowanych rozwiązań. Ma to swój plus, ponieważ często możemy pracować na darmowych programach/platformach. Owocnej pracy i do przeczytania!

Podziel się:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x